Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 8985270



*

nr 898 5270


Nisse Zetterberg

(1910-1986), Sverige


Träsnitt, Nisse Zetterberg (1910-1986), 1953, nmm: 25x32 (oramad)


Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 2 juni 2014
kl 18:23:23



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Nisse Zetterberg

Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.

Läs mer om Nisse Zetterberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik linoleumsnitt nisse zetterberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
  • 8290 Etsningar
    2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:37
  • 8361 Färgetsning
    Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:04
  • 1007 Färgetsning
    Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:12




Ladda ner broschyr